Společnost Akart ví, že obal prezentuje Vaši firmu. Tímto bychom Vám chtěli nabídnout zajištění reklamního potisku, který dá reprezentativní vzhled Vašim obalům. Můžeme Vám nabídnout vícebarevný flexotisk, digitální tisk, ofsetový tisk, zušlechťování povrchu a kašírování.
Základní technologie tisku při výrobě obalů. Flexotisk, nebo také flexografie, je technika tisku z výšky, kterou používáme pro 1-3 barevný potisk přepravních nebo prodejních krabic s jednodušším designem. Minimální výrobní množství se pohybuje ve stovkách až tisících kusech v závislosti na velikosti obalu.
Tiskovou formu tvoří pružný štoček ze silikonu, který je přilepen na tiskový válec. Na štoček se nanese barva a v tlaku je zhotoven otisk na příslušný materiál (lepenku).
Výhody:
Nevýhody:
Vysoce kvalitní tisk vhodný pro velké série. Ofsetový tisk patří do kategorie tisku z plochy, neboť jeho tisknoucí a netisknoucí místa, na rozdíl od ostatních principů tisku, jsou v jedné výškové úrovni. Ofset je tisk nepřímý, neboť z tiskové formy se nejprve tiskne na pryží potažený válec a z něho následně na hladkou lepenku. Barva se tedy přenáší dvakrát a předloha na tiskové formě není stranově převrácená.
Nejčastěji se ofsetový potisk používá při výrobě prodejních obalů jako jsou například krabičky na léky, elektroniku, potraviny, knihy, módu a další zboží vyšší hodnoty, kde obal musí zaujmout.
Výhody:
Nevýhody:
Kašírování
Jelikož lze ofsetově potisknout pouze arch hladké lepenky, pro výrobu pevnějších obalů se používá tzv. kašírování, kdy se tato potištěná hladká vrstva nalepí na vlnitou lepenku. Výsledkem je kvalitně zpracovaný, krásný a zároveň pevný obal.
Zušlechťování povrchů
Pro dosažení exkluzivního vzhledu obalu používáme různé techniky zušlechtění ofsetově potištěné lepenky, jako například lakování, laminace, parciální lak, horká nebo studená ražba, slepotisk, metalické fólie aj. Tyto materiály mohou plnit nejen estetickou úlohu, ale též mohou upravovat nebo vylepšovat vlastnosti obalu, například tvoří ochranu proti otěru nebo zvyšují pevnost.
Jedná se o vytlačování tiskové barvy plochým sítem na plochu určenou k potisku, která je vymezená šablonou. Barva se protlačí pouze v určených místech, v ostatních místech se barva skrz formu nedostane. Síťovina se napíná na dřevěný nebo hliníkový rám a samotný tisk je pak pouze mechanickou záležitostí. Na síto se rozlije barva, kterou pak pohyblivá těrka protírá prázdnými oky síta na připravený potiskovaný materiál.
Výhody:
Nevýhody: